Piotr Łuszcz ( Magik ) - Biografia


Dedyki.net - Oferta serwerów dedykowany, vps, hostingu www oraz serwerów gier, minecraft, serwery głosowe
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar scRreen.
  ~~Adminek FFA~~

  Dołączył
  26 lip 2009
  Posty
  2 297
  Dał piw
  252
  Piwa
  244
  Czas Online
  2 d 10 h 58 m

  Piotr Łuszcz ( Magik ) - Biografia

  Piotr Łuszcz urodził się 18 marca 1978 roku w Katowicach. Jego ojciec pracował w hucie, a matka była sprzątaczką.

  Hip-hopem zainteresował się w roku 1990. Na początku rapował na podwórku z Abra Dabem i Jajonaszem. Na przełomie 1992/93 roku powstał "Young rappers".

  W 1993 roku Magik poznaje na koncercie rockowym w Katowicach swoją przyszłą żonę Justynę. Była to miłość od pierwszego wejrzenia.

  Piotr Łuszcz był uczniem Technikum Elektromechanicznego przy Zespole Szkół Technicznych w Katowicach.
  Podczas naboru do wojska Magik został skierowany na rozmowę z psychologiem, po której uzyskał kategorię „E” ze względu na zaburzenia psychiczne. Sam się przyznawał do schizofrenii „Mam jedną pierdoloną schizofrenię” ( Jestem Bogiem ) Pokazywał, że ścierają się w nim dwa światy: materialny i metafizyczny. Nawet „Plus i minus” można interpretować w dwojaki sposób.

  Magik był maksymalistą. Jeżeli coś robił, to całkowicie się temu poświęcał. Ale jeżeli spotykało go jakieś nieszczęście, to przeżywał je wielokrotnie bardziej niż normalny człowiek.

  W 1994 roku powstała grupa Kaliber 44, w skład której wchodzili Magik, Abra Dab i Joka (brat Daba). Po wydaniu singla zatytułowanego "Magia i Miecz". W 1996 roku ukazał się pierwszy album zespołu, "Księga Tajemnicza. Prolog". Dużą popularność zdobył solowy utwór Magika z tej płyty — "Plus i minus", którego treść dotyczy życia codziennego.

  Kaliber 44 razem z Magikiem otrzymują dwie nominacje do Fryderyków. Pierwszą w kategorii album roku - muzyka alternatywna za album Księga Tajemnicza. Prolog. Druga nominacja dotyczy fonograficznego debiutu roku. Niestety żadnej nagrody nie zdobywają.

  Po wydaniu płyty Kalibra 44 "W 63 minuty dookoła świata" Magik odszedł ze składu. Magik, Dab i Joka nigdy oficjalnie nie powiedzieli dlaczego.

  Po odejściu Magik podobno ćpał i tułał się. Miał obsesję, że już nic nie stworzy.
  Jednocześnie spotkało go inne nieszczęście; a mianowicie ostro pokłócił się z żoną Justyną. Nie zbliżyło ich do siebie nawet dziecko – Filip, który niedawno przyszedł na świat. „Ale nim się urodził, Piotrek uczył się piosenek o krasnoludkach, śpiewał mi do brzucha. Jak nie wiem co, kochał Filipa. Później zrobiło się Piotrkowi tak ciężko, że nie umiałam mu pomóc. Trzeba było się rozstać, żeby kiedyś móc wrócić do siebie. Zdecydowałam się na separację, wspomniałam nawet o rozwodzie. Piotrek odmówił. Tłumaczyłam mu: „będziesz wolny”. Odpowiedział: wiesz, że każdy nasz czyn ma ogromny wpływ na cały świat?”. Poradziłam, żeby myślał o sobie, nie o całym świecie. Ale to on, miał rację. Dobro, uśmiech, podanie ręki – rozchodzi się jak fala. Zło tak samo. Człowiek jest częścią świata. Ma udział w tworzeniu jego przyszłości” – powiedziała Justyna.

  Niedługo później Magik zaczął znowu żyć. Odświeżył swoje znajomości z Rahimem ( prawdopodobnie to on wyciągnął go z dołka ) który był liderem grupy 3Xklan. Już wcześniej nagrali z kalibrem piosenkę. Rahim twierdził że uczył się od Magika. Próbował Kopiować jego styl psycho-rapu na swojej płycie.

  Magik Rahim i Fokus założyli Paktofonikę.
  Po dwóch latach współpracy, w 18 grudnia 2000 roku, wydali płytę "Kinematografia", dużą popularność zdobył utwór "Jestem Bogiem", który mówił o wierze w samego siebie. Osiem dni po premierze płyty, 26 grudnia o godzinie 6:15, Magik wyskoczył ze swojego mieszkania w Katowicach-Bogucicach przez okno, z dziewiątego piętra. Około godziny 6:45 zmarł w katowickim szpitalu, pozostawiając żonę Justynę i trzyletniego syna, Filipa. Półtora roku później Paktofonika wydała płytę "Archiwum kinematografii", na której zamieszczono m.in. nagrania z udziałem Magika, które nie znalazły się na "Kinematografii". 21 marca 2003 w katowickim Spodku odbył się pożegnalny koncert Paktofoniki, po którym Fokus i Rahim ogłosili rozwiązanie grupy.


 2. # ADS

  Dołączył
  18.03.2008
  Posty
  99
   

 3. #2
  Awatar PyrokaR
  Kiedyś był ważny

  Dołączył
  14 lis 2009
  Wiek
  22
  Posty
  4 498
  Dał piw
  476
  Piwa
  515
  Czas Online
  8 d 3 h 30 m
  Ta,idol wielu ludzi.W tym także mój [*]

  W jednym się z Tobą zgadzam//ss
  Ostatnio edytowane przez scRreen. ; 29 lip 2010 o 13:25:58 4. #3
  Awatar Skyline
  Nie chce mi się !

  Dołączył
  8 lip 2010
  Wiek
  21
  Posty
  567
  Dał piw
  95
  Piwa
  50
  Czas Online
  9 h 44 m
  Wielki człowiek ! Tj. 2Pac (Tupac Shakur) , Rysie Riedel ( Wokalista zespołu Dżem)
  "Póki walczysz jesteś zwycięzcą !"
  Były Admin : FFA , Ganianego , COD MW

Podobne wątki

 1. Piotr Giza - biografia
  Przez kosior w dziale Biografie
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 12 kwi 2011, 19:37:04
 2. Piotr Gąsowski - biografia
  Przez kosior w dziale Biografie
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 4 kwi 2011, 13:55:44
 3. Piotr Morawiec - biografia
  Przez kosior w dziale Biografie
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 28 lut 2011, 15:43:00
 4. Piotr "Magik" Łuszcz
  Przez kosior w dziale Biografie
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 24 gru 2010, 11:04:01

Tagi dla tego wątku

Tematy i artykuły: Forumowa Mafia #4 - ZAPISY, CStrajk.pl serwer WAR3FT, Co dalej z serverem?, Mój swiat, Wydawnictwo HELION - Bony rabatowe, BMW X4 – potężna maszyna dla policji, Zadania dla adminów!, Raport postu autorstwa 'GrubSon!, Darmowe doładowania do telefonu., Raport postu autorstwa Zwierz., Nie żyje legenda czeskiego undergroundu, Moje Studio Nagraniowe! Cz.2,