Księżyc - zbudowany przez ufo ?


Dedyki.net - Oferta serwerów dedykowany, vps, hostingu www oraz serwerów gier, minecraft, serwery głosowe
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
 1. #1
  -FANTOMAS-
  Gość

  Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  "Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że wielu naukowców i badaczy patrzy na Księżyc podejrzliwie, odnotowując skrupulatnie związane z nim tajemnicze zjawiska. Niektóre z nich mają swoją dokumentację fotograficzną, inne wydają się fantazjami.

  Zanim jeszcze Armstrong poleciał na Księżyc, na jego powierzchnie zrzucono wypalone człony napędowe bezzałogowych statków, które dokonywały lotów zwiadowczych i zostawiły na Księżycu sejsmometry (urządzenia reagujące na drgania skorupy). Urządzenia te za pomocą sygnałów radiowych przekazywały do Houston wyniki pomiarów drgań skorupy Księżyca. Pomiary te kilka razy wywołały zdziwienie naukowców. Okazało się bowiem, że uderzenie o powierzchnie naszego satelity dwunastotonowych członów napędowych rakiet wywołało lokalne "trzęsienie skorupy Księżyca", przy czym zdaniem wielu astrofizyków (m.in. Harolda Ureya z USA czy H. Wilkinsona z Wielkiej Brytanii) wyglądało to tak, jakby pod powierzchnią zbudowaną ze skał znajdowała się metalowa skorupa otaczająca jądro. Analizując szybkość rozchodzenia się drgań w tej niby metalowej skorupie, określono nawet, iż jej górna warstwa leży ok. 70 km pod powierzchnia globu i ma grubość 60-70 km. Jeden z astrofizyków stwierdził, że wewnątrz Księżyca może się znajdować niewyobrażalnie wielka, "prawie" pusta przestrzeń o objętości 73,5 miliona m3. Pod koniec lat 70. wykonano analizę komputerową składu chemicznego metalu, z którego miałaby być wykonana skorupa otaczająca wnętrze Księżyca. Mierząc szybkość przenoszenia się dźwięku wewnątrz tej warstwy, stwierdzono, iż głownie składa się ona z niklu, berylu, manganu, wolframu, wanadu, a przy tym zawiera stosunkowo mało żelaza. Taki stop byłby idealnym pancerzem odpornym na przebicie mechaniczne i na dodatek całkowicie antykorozyjnym! Już tylko ta analiza wykazała, iż jest niemożliwe, by skorupa ta powstała jako twór naturalny. Amerykański miesięcznik omawiający te sprawę w 1979 roku, podał też, że sejsmometry wykryły powtarzający się co 30 minut i trwający 1minute ciągły sygnał o wysokiej częstotliwości, który dobiega z wnętrza Księżyca, prawdopodobnie z głębokości około 960 km.

  Podczas II wojny światowej zaobserwowano podczas dywanowych bombardowań przeprowadzonych przez lotnictwo amerykańskie na terenie III Rzeszy, iż największe zniszczenia powstają wtedy, gdy na upatrzone obiekty zrzuca się serie jednakowo dużych bomb w ten sposób, że w miejscu ich upadku tworzy się równy czworokąt (wybuchy następują w jego narożnikach) lub prosta linia utworzona przez 3, 4 lub 5 bomb spadających jedna za druga.

  Jest statystycznie niemożliwe, by meteoryty tej samej wielkości i masy wybijały na powierzchni Księżyca tak regularnie rozmieszczone kratery. A jest ich na Srebrnym Globie dużo. Wystarczy obejrzeć jego powierzchnie przez lunetę trzydziestokrotna. Takie właśnie uszkodzenia powierzchni sugerują z kolei, że jest możliwe, iż kiedyś ktoś zrzucał bomby na Księżyc - być może jeszcze wtedy, gdy nie był on satelita Ziemi.

  W najstarszych zapiskach dotyczących astronomii chińskiej, które są datowane na przełom X i XI tysiąclecia przed nasza era, znajdują się opisy nieba, w których nie można znaleźć ani jednej wzmianki o obecności Księżyca na nieboskłonie. Czyżby go jeszcze wówczas nie było? Bardzo możliwe. Okazuje się bowiem, że na żadnych starożytnych mapach nieba sprzed 9-11 tysięcy lat Księżyc nie jest zaznaczony.

  Coraz więcej współczesnych astrofizyków, na podstawie przeprowadzonych różnych badań i pomiarów, skłania się ku tej hipotezie. Księżyc przybył wiec do nas z przestrzeni kosmicznej. Lecz czy jest zwykłym małym satelitą czy też czymś zupełnie innym? Już w latach siedemdziesiątych naszego wieku niektórzy znani astrofizycy, m.in. słynny prof. Teodor Szkłowski z Akademii Nauk ZSRR, wyznawali pogląd, że Księżyc może się okazać martwym, pozbawionym w swym wnętrzu życia statkiem kosmicznym obcej cywilizacji, względnie prastara, nieczynna sonda kosmiczna.

  Księżyc, jak wiemy, jest ustawiony ku Ziemi zawsze ta sama strona. To unikatowe zjawisko. Niektórzy badacze podejrzewają, że jest tak dlatego, ponieważ ktoś chce ukryć to, co znajduje się po jego drugiej stronie. (Z przecieków informacji wynika, iż po drugiej stronie księżyca znajdują się budowle techniczne, jak również latają tam obce pojazdy; podczas lotów na Księżyc, dano ludziom jednoznacznie do zrozumienia, iż nie powinni się tam "kręcić" - i od tamtego czasu, nie było lotów na Księżyc).

  Ukraińska gazeta "Weczernij Charkow" w numerze z 12 lipca 1994 roku opublikowała zadziwiający artykuł pt. "Co lata nad Księżycem?" "Ponad 150 nieznanych obiektów latających zaobserwowano dotychczas nad Księżycem" - twierdzi autor tekstu.

  Z wypowiedzi rosyjskiego radioastronoma, członka Ukraińskiej Akademii Nauk, Aleksieja Archipowa, dowiadujemy się, ze tajemnicze obiekty obserwowano nad Księżycem jeszcze przed 1947 r. Najstarsze obserwacje dokonane zostały za pomocą lunety w... 1715 roku, gdy astronom E. Halley z Londynu (odkrywca komety nazwanej jego nazwiskiem) ujrzał światło migocące w obrębie cienia rzucanego przez księżycowe skały. Również pomiędzy rokiem 1941 a 1946 widziano olbrzymie, silne błyski wydobywające się spoza tarczy Księżyca, z obszaru leżącego po jego drugiej stronie. Jeszcze podczas drugiej wojny światowej, bo w roku 1940, obserwowano przemieszczające się na tle Morza Spokoju i innych okolic "naszej" strony Księżyca szeregi świateł, poruszające się z prędkością od 2 do 7 km na sekundę! Gdyby te doniesienia pochodziły od nieznanego autora, to można byłoby je zlekceważyć i uznać za wytwór fantazji, ale trudno nie wierzyć w wyniki obserwacji największych astronomów świata! Wyżej wspomniany A. Archipow, tym razem już na lamach szanowanego brytyjskiego kwartalnika poświeconego badaniom UFO - "Flying Saucer Review" (nr 2/1995) napisał, że jest wielce prawdopodobne, iż właśnie Księżyc może być stacja Obcych obserwujących Ziemię. Umieszczenie na naszym satelicie jakiejkolwiek aparatury obserwacyjnej gwarantuje jej długą i bezawaryjną pracę.

  W prastarych staroindyjskich eposach "Ramajana" i "Mahabharata" można znaleźć fragmenty opisujące tkwiąca w przestrzeni kosmicznej stacje – latające miasto boga Brahmy. Jak wynika z przeliczenia używanych wówczas - czyli około siedem tysięcy lat temu - jednostek miar, stacja ta tkwiła pomiędzy orbitą Księżyca a Ziemią, okresowo przesuwając się za naszego satelitę. Byłaby więc "sztucznym satelitą naszego Księżyca". Nie jest możliwe, by jakikolwiek okruch skalny mógł zostać przechwycony przez pole grawitacyjne Księżyca i krążyć wokół niego - siła przyciągania Ziemi z łatwością by go oderwała. Więc jeśli cokolwiek krążyło wokół Księżyca, musiało być wytworem inteligencji, celowo tam umieszczonym. Wszelkie próby zaobserwowania tej hipotetycznej "stacji" sprzed wieków spełzły na niczym, chociaż...? 9 lutego 1982 r., podczas stanu wojennego, gdy nikomu nie przyszło nawet na myśl, żeby obserwować pełne zaćmienie Księżyca widziane w Warszawie, tzw. "Grupa Badań UFO" zauważyła przez dwudziestokrotna lunetę obcy obiekt znajdujący się w kierunku "odsłonecznym" Księżyca, tj. po stronie przeciwnej niż sierp naszego satelity zakrywanego cieniem Ziemi. Wówczas, niestety, nie było możliwości sfotografowania tego obcego obiektu. Trzeba było czekać na powtórkę zaćmienia aż do 16 września 1997 roku. Tym razem nie przegapiliśmy okazji. O godzinie 19.34 przez 4 sekundy naświetlano niskoczułą błonę fotograficzną (jest ona zdolna wychwycić i zarejestrować niewidzialną dla oka podczerwień), fotografując to samo miejsce ze statywu przez teleobiektyw o ogniskowej 300 mm. Obiekt został uchwycony na zaciemnionej tarczy Księżyca, prawie na krawędzi klatki, w pięknej malinowej aureoli. Otrzymane w ten sposób zdjęcie jest z całą pewnością pierwszą na świecie fotografią obiektu, który znajduje się w kosmosie w tym samym miejscu co najmniej od 15 lat (biorąc pod uwagę poprzednie zaćmienie) i choćby z tego względu nie można go zaliczyć do kategorii "zwykłych UFO", które by już dawno stamtąd odleciało. Warto czasami popatrzeć na Księżyc, choćby przez lornetkę.

  Wielu naukowców badających Księżyc nawet nie chce słyszeć o Kosmitach, bazach Obcych i o sztucznym pochodzeniu naszego satelity. Próbują znaleźć naturalne przyczyny zagadkowych zjawisk zachodzących na Srebrnym Globie. Jednym z nich są znajdujące się pod powierzchniami księżycowych "mórz" maskony (z angielskiego mas concentration) - wielkie skalne bryły, prawdopodobnie asteroidy, które niegdyś spadły w gorąca lawę i zastygły w niej. Owe maskony, dzięki swojej wielkiej masie, zwiększają sile księżycowego ciążenia. Pytanie - dlaczego wszystkie 11 maskonow znajduje się po "naszej" stronie Księżyca, a także skąd się wziął jeden maskon ujemny - to znaczy taki, który zamiast zwiększać sile ciążenia, osłabia ją! Jest też zagadką, dlaczego większość wielkich księżycowych kraterów (20) znajduje się po "naszej" stronie Srebrnego Globu, a tylko 3 z nich po stronie ciemnej. Nie mówiąc już o tym, że geolodzy w żaden sposób nie potrafią wyjaśnić, dlaczego kratery, różniące się tak bardzo rozległością - od kilkunastu centymetrów do kilkuset kilometrów średnicy - mają podobną głębokość. Astronomowie zastanawiają się, dlaczego tak wielki satelita naszej planety zachowuje się jak mała planetoida przechwycona przez olbrzyma.

  Czasem układ Ziemia - Księżyc bywa nazywany układem podwójnym, a to ze względu na zaskakująca wielkość naszego satelity. Jednak w przeciwieństwie do zwykłych układów podwójnych, oba ciała niebieskie nie obiegają wspólnego środka. Księżyc obiega Ziemie. Takich pytań bez odpowiedzi jest o wiele więcej."

  Źródło: Artykuł Kazimierza Bzowskiego - Ufologa

  A co WY o tym sądzicie ?

 • # ADS
   

 • #2
  Oczekuje na weryfikację Email

  Dołączył
  23 kwi 2009
  Posty
  188
  Dał piw
  0
  Piwa
  0
  Czas Online
  N/A

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  Ciekawe czesc juz slyszalem wczesniej ale i nowe wiadomosci tu znalazlem.
  To wszystko wydaje sie bardzo podejrzane ale Ksiezyc jest jedynym cialem poza Ziemia, ktora zostal tak szczegolowo zbadany przez ludzi. Co prawda to "szczegolowe zbadanie" jest moze troche wiecej warte niz to z sond i sztucznych satelitow, bo tak na prawde jeszcze Ziemia nie zostala dobrze zbadana; wiele pytan jest dalej bez odpowiedzi nie zaliczajac glupie proby tlumaczenia tego w sposob normalny przez akademickich naukowcow. Najbadziej mnie zaintrygowalo to, ze w okresach miedzy 11 a 9 tysiacleciem w ogole nie bylo wzmianki o Ksiezycu. Starozytne ludy bez problemu odnajdywali konstelacje gwiazdozbiorow na niebie i poszczegolne gwiazdy to raczej cos tak duzego by zauwazyli.... Wg tego jest on satelita Ziemi mniej niz 10 tys lat.
  UFO na Ksiezycu? W porownaniu do obserwowan na naszej planecie to troche jak 1 do 1000.

 • #3
  przez 3 lata uzbierałem 2.4k postów ^^ fajnie było :*

  Dołączył
  1 lut 2009
  Wiek
  25
  Posty
  2 296
  Dał piw
  32
  Piwa
  113
  Czas Online
  1 d 2 h 32 m

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  Ciekawe ciekawe już kiedyś czytałem Księżycu ciekawe teorie są fajnie się czyta też project Camelot

  macie więcej artykułów na tmt Księżyca?

 • #4
  Zbanowany

  Dołączył
  24 paź 2009
  Wiek
  29
  Posty
  244
  Dał piw
  0
  Piwa
  0
  Czas Online
  N/A

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  Nie wierzę w te głupoty,jakby ufo żyło,to by się nami zajęło..

 • #5
  przez 3 lata uzbierałem 2.4k postów ^^ fajnie było :*

  Dołączył
  1 lut 2009
  Wiek
  25
  Posty
  2 296
  Dał piw
  32
  Piwa
  113
  Czas Online
  1 d 2 h 32 m

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  I. Pochodzenie Księżyca
  Naukowcy prezentują trzy zasadnicze teorie, wyjaśniające obecność Księżyca na orbicie okołoziemskiej. Każda z nich jest mniej lub bardziej poważnie kwestionowana, jednak ta do której odnoszono się z największym sceptycyzmem stała się najbardziej prawdopodobna, a to wszystko za przyczyną wyników wypraw zrealizowanych w ramach programu Apollo.
  Teoria pierwsza głosi, że Księżyc powstał w tym samym czasie co Ziemia, czyli około 4,6 miliarda lat temu, z tego samego obłoku kosmicznego pyłu i gazu.
  Hipoteza druga zakłada, że Księżyc powstał z ziemskiej materii, oderwanej prawdopodobnie w obszarze basenu Oceanu Spokojnego.
  Teoria trzecia przewiduje, że Księżyc wskutek oddziaływania pola grawitacyjnego Ziemi został przechwycony z przestrzeni kosmicznej i uwięziony na jej orbicie przed miliardami lat.

  Przeciwnicy teorii drugiej wskazują na fakt, że według dowodów zgromadzonych przez naukowców Ziemia i Księżyc zdecydowanie różnią się pod względem układu i struktury tworzącej je materii. Przeciwnicy hipotezy trzeciej wskazują na ogromne problemy związane z mechaniką ciał niebieskich, gdyby w rzeczywistości miało dojść kiedyś do złapania Księżyca. Każda z omówionych teorii wzbudza wątpliwości i żadna nie jest w pełni satysfakcjonująca. Najtrafniej podsumował ten stan rzeczy jeden z naukowców NASA, doktor Robin Brett: "O wiele łatwiej byłoby wyjaśnić to, że Księżyc nie istnieje, niż wytłumaczyć fakt jego istnienia."

  II. Wiek Księżyca
  Podważa w sposób dość istotny dwie pierwsze hipotezy odnośnie powstania naszego satelity. Dlaczego ??? Otóż 99 % próbek skał księżycowych przywiezionych na Ziemię, po dokonaniu szczegółowych analiz okazało się starszych niż 90 % spośród najstarszych formacji skalnych, które można znaleźć na naszej planecie. Pierwsza próbka skalna pobrana przez Neila Armstronga z obszaru Morza Spokoju liczyła sobie ponad 3,6 miliarda lat. Inne skały były jeszcze starsze, a ich wiek oceniono na 4,3 ; 4,5 ; 4,6 a nawet na 5,3 miliarda lat. Natomiast najstarsze skały znalezione na Ziemi liczą sobie tylko około 3,7 miliarda lat. Żeby było zabawniej obszar, z którego pobrano skały księżycowe należy zdaniem naukowców do najmłodszych rejonów Księżyca. Na podstawie wyników tych badań niektórzy badacze wysuwają tezę, że Księżyc uformował się gdzieś w przestrzeni międzygwiezdnej na długo przed tym, zanim powstało nasze Słońce. Skąd zatem wziął się tutaj ???

  III. Czy księżycowy grunt może być starszy niż skała macierzysta
  Tajemnica związana z wiekiem Księżyca wprawiła świat nauki w jeszcze większe zdumienie gdy okazało się, że próbki skał pochodzące z Morza Spokoju są młodsze niż pokrywająca je księżycowa gleba. Wyniki szczegółowych analiz wykazały niezbicie, że powierzchniowa warstwa gleby jest o co najmniej miliard lat starsza niż skalne podłoże. Wydaje się to niemożliwe, gdyż w naturalnym procesie gleba stanowi materiał zwietrzeniowy utworzony z zalegających poniżej pokładów skały macierzystej. Analizy chemiczne ujawniły jednak bezsprzecznie ten fakt - gleba księżycowa nie jest zwietrzeliną skalnego podłoża, miejsce jej pochodzenia znajduje się zatem zupełnie gdzie indziej.

  IV. Czy Księżyc jest pusty w środku
  W trakcie realizacji misji Apollo stożkowate lądowniki, a także odrzucane pod koniec lotu segmenty rakiet nośnych zderzały się z dużym impetem z powierzchnią Księżyca. Za każdym razem w momencie zderzenia powstawał odgłos, który personel NASA określał jako "dźwięk przypominający odgłos gongu lub dzwonu". Podczas lotu statku Apollo 12 akustyczny odgłos trwał prawie cztery godziny. Ciekawą rzeczą jest fakt, że średnia gęstość Ziemi różni się od średniej gęstości Księżyca. Gęstość materii księżycowej wynosi 3,34 grama na centymetr sześcienny, natomiast dla gęstości Ziemi ta wartość wynosi 5,5 grama na centymetr sześcienny. Gdyby Księżyc i Ziemia zostały uformowane w tym samym czasie wartości te powinny być do siebie zbliżone. Co więcej - różnice w średniej gęstości materii sugerują, że Księżyc prawdopodobnie nie miał stałego jądra tak jak Ziemia, i to właśnie jego brak może być odpowiedzialny za tak dużą różnicę. Jeśli doprowadzimy tę myśl do logicznej konkluzji powinniśmy założyć, że głębokie wnętrze Księżyca jest puste.

  V. Tajemnicze morza na Księżycu
  Ciemne obszary powierzchni Księżyca zostały nazwane morzami, gdyż astronomom przypominały dna wyschniętych mórz. Niektóre z tych mórz układają się na kształt "człowieka na Księżycu" i co dziwne, wszystkie położone są po jednej stronie księżycowego globu. Astronauci, którzy wylądowali na Księżycu napotkali na ogromne trudności z wywierceniem otworów w powierzchni tych ciemnych, przypominających równiny formacji. Pobrane próbki gleby charakteryzowały się wysoką zawartością metali ziem rzadkich oraz innych pierwiastków takich jak tytan, itr i beryl. Ten skład chemiczny wprawił naukowców w osłupienie, gdyż do ich wtopienia w otaczającą materię skalną potrzebna jest bardzo duża ilość ciepła, pozwalająca osiągnąć temperaturę rzędu 2500° Celsjusza.

  VI. Nierdzewne żelazo znalezione na Srebrnym Globie
  Księżycowe próbki dostarczone na Ziemię zarówno przez radzieckie jak i amerykańskie sondy kosmiczne zawierały próbki czystego żelaza. Uczeni radzieccy ogłosili, że cząsteczki żelaza pobrane przez zdalnie sterowany próbnik nawet po latach przechowywania w warunkach ziemskich nie ulegały utlenianiu. Żelazo, które nie rdzewieje jest czymś zupełnie nie spotykanym w świecie nauki. Z jednym wyjątkiem. Otóż w New Delhi znajduje się kolumna wykonana z żelaza, dokładna data jej postawienia nie jest nawet znana, a która od setek lat również nie rdzewieje i nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje.

  VII. Wysoki poziom radioaktywności Księżyca
  Wszystko wskazuje na to, że powierzchniowa warstwa skorupy Księżyca o miąższości około 13 kilometrów jest wysoko radioaktywna, co jest zaskakującym odkryciem. Astronauci wyprawy Apollo 15 dokonujący pomiarów termicznych stwierdzili niezwykle wysokie odczyty, które wskazywały na silne źródło ciepła na obszarze przebiegającym wzdłuż księżycowych Apeninów. Jeden z doświadczonych badaczy wyznał, że gdy zobaczyli wskazania przyrządów mieli wrażenie, że miejsce owo za chwilę ulegnie roztopieniu. Stwierdzili, że jądro musi być niezwykle gorące. Jednakże opisany fakt stanowi poważną zagadkę, gdyż zakłada się, że jądro Księżyca według badań jest pustą przestrzenią, a nawet jeśli jest, to na pewno nie jest gorące. Duża ilość materiałów radioaktywnych w powierzchniowej warstwie nie tylko wprawia naukowców w zakłopotanie, ale jednocześnie stanowi trudny do wytłumaczenia problem: skąd właściwie wzięły się te gorące, radioaktywne pierwiastki ( uran, tor i potas ) ??? Nawet jeśli pochodzą z głębszych warstw Księżyca, co jest raczej mało prawdopodobne, to w jaki sposób wydostały się a jego powierzchnię ???

  VIII. Ogromne obłoki pary wodnej na pustynnym Księżycu
  Nieliczne jak dotychczas wyprawy na Srebrny Glob wykazały, że jest to świat bardzo suchy. Jeden z księżycowych ekspertów użył nawet stwierdzenia, iż jest on "milion razy bardziej suchy niż pustynia Gobi". Wcześniejsze misje Apollo nie odkryły najmniejszych nawet śladów wody. Jednak po powrocie wyprawy Apollo 15 eksperci NASA wpadli w osłupienie na widok ogromnej pary wodnej, o powierzchni przekraczającej 250 km kwadratowych, szybującej nad powierzchnią Księżyca. Podekscytowani naukowcy sugerowali w pierwszej chwili, że przyczyną jej powstania mogły być zbiorniki pozostawione przez astronautów na Księżycu, które uległy uszkodzeniu, jednak woda z nich nie mogła utworzyć tak ogromnej chmury. Wydaje się, że para wodna pochodzi z wnętrza satelity, takie przynajmniej było zdanie personelu NASA. Mgły, chmury oraz zmiany na powierzchni Księżyca były obserwowane przez badaczy nieba od wielu lat, przykładowo sześciu astronomów w ciągu XX wieku potwierdziło zaobserwowanie mgły, przysłaniającej szczegółowy widok formacji geologicznych. Chmury na Księżycu są zjawiskiem niezmiernie zdumiewającym, ponieważ siła grawitacji Księżyca jest mała - zdaniem przedstawicieli nauk i badaczy NASA jej wartość wynosi jedną szóstą ziemskiej siły przyciągania - i nie jest w stanie przytrzymać przy jego powierzchni gazowej atmosfery ani nawet pojedynczych obłoków.

  IX. Szklista powierzchnia Księżyca
  Duża część księżycowej powierzchni pokryta jest warstwą szklistej glazury, co wykazała bezpośrednia eksploracja satelity. Sugeruje to, iż powierzchnia Srebrnego Globu została nadtopiona przez nieznane źródło ciepła o wielkiej intensywności. Jeden z badaczy powiedział, że "Księżyc jest wyłożony szkłem". Wyniki fachowych ekspertyz wykazują, że taki stan rzeczy niej jest wynikiem zderzenia z meteorytami. Jedna z hipotez głosi, że przyczyną mógł być ogromny rozbłysk Słońca o niespotykanych rozmiarach, który około 30 tysięcy lat temu nadtopił powierzchnię ziemskiego satelity. Naukowcy podkreślają również, że szklista masa posiada podobne cechy do stopionej materii, jaka powstaje podczas wybuchu bomby atomowej. Przy rozpatrywaniu tej kwestii należałoby również uwzględnić wysoki stopień promieniotwórczości Księżyca.

  X. Niezwykły magnetyzm Księżyca
  Już pierwsze badania i testy przeprowadzone przez badaczy Księżyca wykazały, że jego pole magnetyczne jest bardzo słabe lub w ogóle nie istnieje. Gdy jednak poddano analizom próbki skał pobranych z jego powierzchni, to okazało się, że są one silnie namagnesowane. Było to kolejne, szokujące dla naukowców odkrycie; musieli oni w końcu przyznać, iż "księżycowe skały wykazują niezwykłe właściwości magnetyczne, których istnienia nawet nie podejrzewano". Zespół naukowy NASA nie potrafi wyjaśnić źródła tego pola magnetycznego.

  XI. Tajemnicze "maskony" we wnętrzu Księżyca
  Podczas analizowania danych dostarczonych przez sztuczne satelity Księżyca natrafiono po raz pierwszy na miejsca silnej koncentracji masy - tak zwane maskony, skrót od angielskiego określenia mass concentrations - pod powierzchnią mórz o kształcie zbliżonym do okręgu. Analitycy z NASA odkryli nawet, że skupiska materii powodują przyciąganie o sile, która potrafi zmienić tor lotu i spowodować przyśpieszenie statku kosmicznego przelatującego nad kolistą księżycową równiną. W ten między innymi sposób odkryte zostały miejsca, w których rozlokowane są maskony - wciąż nie zbadane struktury, ukryte pod księżycowym gruntem. Naukowcy zakładają, że to ogromne skupiska gęstej i ciężkiej materii, umieszczone pod dnem kolistych mórz na kształt wolego oka. Aktualny stan wiedzy na ten temat oddaje stosowny komentarz jednego z selenologów : "Nikt do końca nie wie, co z nimi właściwie zrobić".


  XII. Na Srebrnym Globie nie ma pyłu
  Jeżeli wiek Księżyca ma być liczony w miliardach lat, to zdaniem niektórych badaczy Srebrny Glob powinien być pokryty warstwą pyłu o miąższości przekraczającej 54 metry !!!
  Brytyjski naukowiec R. Milton w swym bestsellerze The Facts of Life twierdzi, że cząsteczki pyłu kosmicznego i mikrometeoryty nadchodzące z przestrzeni kosmicznej nieustannie dostają się do niezwykle rozrzedzonej atmosfery Księżyca ( zjawisko to dotyczy również Ziemi ) i osiadają na jego powierzchni. Oto cytat z tej pracy: "Hans Peterson z Instytutu Oceanograficznego w Goteborgu dokonał pomiaru tempa, z jakim kosmiczny pył dociera do Ziemi; według tych obliczeń jest to stała wartość i w skali roku wynosi ona w przybliżeniu 14 milionów ton." Konsekwencje tego odkrycia są w zasadzie oczywiste. Mamy tu do czynienia z procesem, który stanowi kumulacje przypadkowych mikrozdarzeń. Nie wiadomo - przynajmniej do tej pory - czy na ten proces oddziaływują dodatkowo jakieś czynniki zewnętrzne i czy ewentualny ich wpływ ma istotne znaczenie na jego przebieg. Problemu tego nie można jednak rozstrzygnąć z jednej podstawowej przyczyny - na Księżycu nie ma kosmicznego pyłu, którego dotyczą te hipotetyczne rozważania. Milton wykazuje, że przy szacunkowym wieku Ziemi wynoszącym około 4500 milionów lat, na jej powierzchni powinno osiąść w przybliżeniu 63 miliony miliardów ton kosmicznego pyłu. Gęstość zagęszczonego pyłu wynosi około 2000 kilogramów na metr sześcienny, co wskazuje, że miąższość warstwy pyłu docierającego do ziemskiej atmosfery z pewnością wyniosłaby prawie 55 metrów. Oddajmy jeszcze raz głos Miltonowi: "Problem z kosmicznym pyłem nie dotyczy tylko Ziemi, w równym stopniu dotyczy on także Księżyca, który zdaniem zwolenników teorii o jednorodnym pochodzeniu obu ciał niebieskich, również liczy sobie miliardy lat. Zanim pierwsza załogowa wyprawa Apollo 11 wylądowała na jego powierzchni, niektórzy z selenologów obawiali się, że warstwa pyłu zalegająca na jego powierzchni - pozbawiona oddziaływania atmosfery i oceanów - może być na tyle gruba i miękka, że lądujący statek utonie w morzu pyłu. Jak się jednak okazało, stopa Neila Armstronga zanurzyła się w księżycowym gruncie zaledwie na 3-5 centymetrów. Warstwa kosmicznego pyłu o tak nieznacznej miąższości mogła się zgromadzić na powierzchni Srebrnego Globu w przeciągu zaledwie tysięcy, nie zaś całych miliardów lat".

  Źródło:"Archeologia pozaziemska"


  zanim wrzuciłem przeczytałem w CH tych artów i ten moim zdaniem najciekawszy był

 • #6
  Oczekuje na weryfikację Email

  Dołączył
  23 kwi 2009
  Posty
  188
  Dał piw
  0
  Piwa
  0
  Czas Online
  N/A

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  Kolejny swietny artykul. Wszystko na poczatku sie wydawalo dla badaczy takie oczywiste i tu taki cios mlotkiem w glowe. Podsumowujec wszystko wskazuje na to, ze Ksiezyc jest kolejnym zajeduzym znakiem zapytania.

 • #7
  przez 3 lata uzbierałem 2.4k postów ^^ fajnie było :*

  Dołączył
  1 lut 2009
  Wiek
  25
  Posty
  2 296
  Dał piw
  32
  Piwa
  113
  Czas Online
  1 d 2 h 32 m

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  ta dokładnie tak samo jak cały project camelot czytałeś ? albo chemistrals czyli sypanie na nasze głowy chemikaliów z samolotów które wywołują za samolotem wielkie smugi które przez parę godzin widać i po jakimś czasie się zamieniają w chmury też ciekawe arty i te smugi to prawda bo jeszcze rok temu widziałem takie same jak pokazują może nawet cały czas to robią nie wiem dawno ładnej pogody nie było u nas ;]

  ja powiem tak Księżyc jak dla mnie też jest też podejrzany dziwne jest to że po naszej stronie ta którą widzimy jest najwięcej kraterów a po ciemnej stronie nic by nie było widać żadnej czarnej kropki jak by ta strona oczywiście była widoczna z ziemi
  no i fakt że u większości ludzi przy pełni jak i zaćmieniu ludzie są pobudzeni lub przygnębieni albo to że trzeba rośliny sadzić o określonych fazach księżyca jak by dosłownie księżyc nam był potrzebny do życia Oo


  Teraz trochę fantazji misiowej xD Myślę że w 2012 roku księżyc się otworzy (skoro jest pusty w środku) wysunie się potężny i ogromny laser i zacznie terroryzować Ziemię palić wszystko (tak jak trójnogi z wojny światów) i będzie apokalipsa dlatego (tu już mówię serio) usa Norwegia irak budują podziemne wielkie bunkry żeby się schować przed czymś w 2012 r (mają skończyć budowę najpóźniej w 2011r))

  a tak z mojej teorii myślę że do 2012 r będzie taka pandemia grypy że wytępi pół świata i to będzie ta apokalipsa Wielka Pandemia która będzie zabierała milony ofiar a rządy które wprowadzą w najbliższym czasie Obowiązkową szczepionkę na h1n1 również przyczyni się do wybicia następnym milionów ludzi (tak tak szczepionka jest śmiertelna w 90 % ciekawe czemu nic nie mówią że ktoś już po szczepionce wyzdrowiał chociaż szczepionka jest już od dawna ? ponoć szczepionki mają mieć specjalne działanie jak trucizna i bd wytępiać ludzi oczywiście nie wszystkie szczepionki bd zainfekowane żeby ludność nie nabrała podejrzeń dlaczego tak będzie ? bo jest nas za dużo na globie i władze starają się jakoś temu zaradzić jak ? pozbywając się zbędnych ludzi myślicie że wojna w iraku po co jest ? bo ja do dzisiaj nie wiem o co walczą a zginęło w chuj ludzi już tam atak na wtc ? atak terrorystów ? bzdura przyglądnijcie się spalaniu termitu i spójrzcie na wyburzanie budynków a potem zobaczcie jak się wali wtc dziwne to samo widzisz co na 2 poprzednich filmikach Oo też zginęło mało ludzi ale zawsze coś
  gdyby to byl atak terro nadal by niby polowali na binladena od dłuższego czasu media nic nie mówią o nim a niby szukają i szukają

 • #8
  Oczekuje na weryfikację Email

  Dołączył
  23 kwi 2009
  Posty
  188
  Dał piw
  0
  Piwa
  0
  Czas Online
  N/A

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  Czytalem to wszystko oprocz projektu Camelot ale da sie nadrobic. Ludzie sie czepiaja tego co sie dzialo np w wiekach ciemnych(inkwizycja, wojny o byle *****, bezsensowne wybijanie sie) a teraz jest to samo tyle, ze po cichu; same klamstwa, syf w rzadach, bogaci sie bogaca a biedni zdychaja z glodu i pragnienia i nikt nic nie mowi. Jest nawet jeszcze gorzej ale co my mozemy zrobic przeciwko zorganizowanej masowej propagandzie? Wolna telewizja? Prawda w szkolach - czesciowa. Religia? Z calym szacunkiem ale sa ludzie, ktorzy wierza, ze swiat ma 5 tys lat:lol: i 1000000 argumentow ich nie przekona.

  PS Bez Ksiezyca nie byloby zycia na Ziemi bo, dzieki nie mu mamy magnetosfere co nas chroni przed promieniowaniem slonecznym, stabilizuje kierunek obrotu osi Ziemi przez do nie mamy temperatury od 80C do -80C i kiedys Sahara byla pokryta bujnie roslinnoscia tylko zmiana mniejsza niz 1 stopien spowodowala to co teraz tam jest, a wiec musialbyc on tam od 4 miliardow lat to ***** dlaczego badania mowia co innego?

 • #9
  Awatar hazz
  Visca el Catalunya!

  Dołączył
  6 mar 2008
  Posty
  1 953
  Dał piw
  0
  Piwa
  3
  Czas Online
  1 h 19 m

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  a tak z mojej teorii myślę że do 2012 r będzie taka pandemia grypy że wytępi pół świata i to będzie ta apokalipsa Wielka Pandemia która będzie zabierała milony ofiar a rządy które wprowadzą w najbliższym czasie Obowiązkową szczepionkę na h1n1 również przyczyni się do wybicia następnym milionów ludzi (tak tak szczepionka jest śmiertelna w 90 % ciekawe czemu nic nie mówią że ktoś już po szczepionce wyzdrowiał chociaż szczepionka jest już od dawna ? ponoć szczepionki mają mieć specjalne działanie jak trucizna i bd wytępiać ludzi oczywiście nie wszystkie szczepionki bd zainfekowane żeby ludność nie nabrała podejrzeń dlaczego tak będzie ? bo jest nas za dużo na globie i władze starają się jakoś temu zaradzić jak ? pozbywając się zbędnych ludzi myślicie że wojna w iraku po co jest ? bo ja do dzisiaj nie wiem o co walczą a zginęło w ***** ludzi już tam atak na wtc ? atak terrorystów ? bzdura przyglądnijcie się spalaniu termitu i spójrzcie na wyburzanie budynków a potem zobaczcie jak się wali wtc dziwne to samo widzisz co na 2 poprzednich filmikach Oo też zginęło mało ludzi ale zawsze coś
  gdyby to byl atak terro nadal by niby polowali na binladena od dłuższego czasu media nic nie mówią o nim a niby szukają i szukają
  Misiu, przyznam że troszkę w tym racji jest. Ale jakoś nie mogę tego przełknąć.
  To co napisałeś jest zbyt fantastyczne. To by wyglądało tak jak by prezydenci i premierzy różnych krajów spotkali się potajemnie i obmyślili by taki plan. Jak dla mnie nie realne. Trzeba przyznać że urodzenia ludzi nagminnie się zwiększają, ale ziemi na 100% wystarczy.
  Co do tej grypy... uważam że troszke poszumi jak z tą ptasią grypą i się uspokoi.
  Za dużo fantazji

  PS. jak to było na demotywatorach "ziemia ma 4 miliardy lat, a Wy myślicie że to w trakcie waszego życią nastąpi koniec świata?"

  Tyle na ten temat.

 • #10
  przez 3 lata uzbierałem 2.4k postów ^^ fajnie było :*

  Dołączył
  1 lut 2009
  Wiek
  25
  Posty
  2 296
  Dał piw
  32
  Piwa
  113
  Czas Online
  1 d 2 h 32 m

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  poczytaj hazz projekt camelot w zmowie jest parę rządów różnych krajów czy to jest prawdą nie wiem lecz czekam z niecierpliwością na 2012 żeby się osobiście przekonać co będzie :P

 • #11
  Awatar (o)Ślusek(o)Kląski(o)
  Mamed Khalidov rządzi!

  Dołączył
  28 kwi 2009
  Wiek
  19
  Posty
  1 427
  Dał piw
  673
  Piwa
  291
  Czas Online
  22 d 5 h 34 m

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  Dobre...aż matke i braci zawołałem żyby to przeczytali bo nie wierzyłem własnym oczom...Coś w tym musi być bo skoro większość dużych kraterów jest po naszej stronie a zaledwie trzy po tej drugiej...Ciekawe czy jak będzie znowu jakiś lot w kosmos by zbadać drugą stronę księżyca astronauci zobaczą nową cywilizacje usytuowaną tam...jakieś statki latające, bajery itp...
  Wiem że to głupie ale może kiedyś "jakaś' obca cywilizacja prowadziła wojnę z inną cywilizacją...Mieszkali razem na tej samej planecie ale ci drudzy nie umieli ich ścierpieć i zaatakowali ich...ci z naszej strony byli słabiej uzbrojeni i puścili im tylko trzy bombki a ich wrodzy kilkanście i to wyniszczyło "ufoludków" z naszej strony :P Tak mi się jakoś wyobraziło

 • #12
  Obczajacz

  Dołączył
  9 kwi 2009
  Wiek
  22
  Posty
  382
  Dał piw
  0
  Piwa
  0
  Czas Online
  N/A

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  teraz skroccie to wszystko jesli mozecie, najlepiej do 1 zdania....

 • #13
  Awatar Proxima13
  zaawansowany zwiedzający

  Dołączył
  29 paź 2008
  Posty
  189
  Dał piw
  0
  Piwa
  0
  Czas Online
  N/A

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  zgadzam sie z papkiem, nie wierze

 • #14
  Zbanowany

  Dołączył
  19 gru 2009
  Posty
  2 000
  Dał piw
  6
  Piwa
  115
  Czas Online
  N/A

  RE: Księżyc - zbudowany przez ufo ?

  Takie zdanie jak felek to jakas sciema jest

 • Podobne wątki

  1. Najszybszy komputer armii USA zbudowany z konsol PS3
   Przez rydy17 w dziale Sprzęt komputerowy
   Odpowiedzi: 2
   Ostatni post / autor: 3 maj 2011, 13:06:19
  2. BROKUŁOWY KSIĘŻYC<kolacyja
   Przez Tomsass w dziale Przepisy
   Odpowiedzi: 0
   Ostatni post / autor: 5 lut 2011, 14:08:27
  3. Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu Recenzja
   Przez Swizz w dziale Recenzje
   Odpowiedzi: 1
   Ostatni post / autor: 17 lut 2010, 12:59:07

  Tagi dla tego wątku

  Tematy i artykuły: Wypróbuj najlepsze funkcje Skypea za darmo przez miesiąc, Darmowy T-shirt, przyspieszenie oraz zmiana adresu dns, takie tam gry, zabawy i kłótnie, pomysł^^, Serwer Do Contury Strike 1.6 Stem/Non Stem, tmt, CS:GO - Bomb Defended LIKE A CHAMP!, Strajk rolników, Dzieci w twierdzy bin Ladena. Były obserwowane, Chada ft. Sobota - Nie będziemy płakać,